Nebetyčná malichernosť poslanca Hlinu

Autor: Peter S Kováč | 26.7.2013 o 9:16 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  1220x

Reagovať na nápady pána poslanca Hlinu je podobné ako nadávať holubom, že si pre miesto veľkej potreby vybrali vaše auto. Zbytočné, ale človeku sa uľaví. Takže pán poslanec sa najnovšie rozhodol požadovať, aby strana mohla postaviť len toľko kandidátov, koľko má členov. Som rád, že pána poslanca platíme aj za takéto nápady, ktoré riešia najpálčivejšie problémy ľudí na Slovensku.

O čo vlastne ide? Hlina sa dostal do parlamentu s Matovičom a myslel si, že bude mať potom slovo v tom, čo „hnutie" bude alebo nebude robiť. S oneskorením asi pol roka po odídencoch z OKS a spol. mu došlo, že také niečo Matovičova skupinka nikdy nedovolí. Rozhádali sa a poslanec Hlina odišiel. Špinu čo na seba okolo toho nahádzali sa neoplatí znova rozoberať. Veď každý pozná syndróm „dvoch kohútov na smetisku"..

Hlina po odchode od Matoviča koketoval s KDH a ako prejav svojej priazne velebil Ľudovú platformu (a tým sa stal historicky prvým a asi aj posledným ne-členom ľudovej platformy, ktorý sa o nej vyjadril pozitívne).

Kam chce teraz nevedno. Oznámil kandidatúru na župana, ale chce ju stiahnuť lebo Krajcer má vraj rovnaký program. Na základe posledného nápadu však vidíme, že ešte stále je nasrdený na Matoviča do tej miery, že sa mu chce pomstiť. Potiaľ by bolo všetko v poriadku. Ak sa chcú hnevať a hádať, ich problém.

Náš problém sa z toho stáva, keď poslanec Hlina ide vo svojom osobnom spore s Matovičom použiť ako zbraň novelu volebného zákona. To je moment keď treba spozornieť.

Hlina navrhuje výrazne účelovú (a hlúpu) novelizáciu, ktorá nikomu nepomôže, akurát skomplikuje náš volebný systém o absurdné a ničím nepodložené pravidlo. Alebo snáď existuje logický dôvod prečo by strana, ktorá chce postaviť 100 kandidátov na poslancov mala mať 100 členov? Pripomínam, že v návrhu sa nehovorí, že musí postaviť členov, môže kľudne aj nestraníkov, ale toľko, koľko má členov.

Čo sa tým zmení? Nič. Hlina sa na chvíľu poteší, Matovič zoberie pro forma 150 členov, ktorým nenechá aj tak žiadnu kompetenciu o niečom rozhodovať a niekto na ministerstve vnútra dostane úplne zbytočnú úlohu kontrolovať koľko členov a koľko kandidátov majú jednotlivé strany. To čo zostane je paragraf v zákone, ktorého jediný účel je ublížiť konkrétnemu politikovi.

Snaha meniť základné zákony podľa ktorých táto krajina funguje len pretože som nahnevaný na bývalého kolegu? To chce veľkú dávku ublíženosti a malichernosti. Hlina ukázal, že ju má.

Bol by som rád, keby táto krajina a zákony v nej fungovali najskôr pre ľudí a až potom pre politikov a ich často prazvláštne záujmy. V tomto konkrétnom prípade sa preto musím spoliehať na správne rozhodnutie smeráckej väčšiny. Bravó poslanec Hlina, to sa vám podarilo!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?