Ne-obyčajný Kuffa!

Autor: Peter S Kováč | 8.2.2013 o 15:03 | Karma článku: 19,25 | Prečítané:  1422x

Pán poslanec, že vás hanba nefackuje. Tak zarábate si viac ako má 9 z 10 poctivo pracujúcich ľudí, máte nárok na asistenta a kanceláriu. Cestovné neplatíte. Chodíte kade - tade po svete po „služobných cestách" a vy máte aj tak tú drzosť pýtať sa z práce skôr? Ja mať takéhoto podriadeného, tak už by bol na úrade práce.

Pripomeňme si niečo o platoch poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Toto sa o nich píše na webe NR SR:

Plat poslanca je upravený v § 2 ods. 1 a § 29 ods. 1, je to trojnásobok priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok a pre rok 2011 je znížený o 15 %, od 1. 1. 2011 je stanovený na 1899,00 eur a je pre všetkých poslancov rovnaký.

Výška funkčných príplatkov (§ 3) sa nemenila a sú nasledovné:

Predseda NR SR: 497,91 eur

Podpredseda NR SR: 331,94 eur

Predseda výboru NR SR: 165,97 eur

Podpredseda výboru NR SR: 82,99 eur

Paušálne náhrady (§ 4) patria poslancom s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji vo výške 1,8 násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok, od 1. 1. 2011 to je 1 341,00 eur a poslancom s trvalým pobytom mimo Bratislavského kraja vo výške 2,1 násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok, od 1. 1. 2011 to je 1 564,00 eur.

Zdroj: http://www.nrsr.sk/web/?sid=faq

Podľa rozvrhu práce poslancov to vypadá tak, že túto mzdu si zaslúžia za 72 (slovom sedemdesiatdva) rokovacích dní parlamentu. Pri zákonom stanovenej základnej mzde 1899 eur a pri paušálnym náhradám priemerne 1400 eur mesačne si tak za 72 dní v parlamente zarobí v roku 2013 krásnych takmer 40 000 eur!

Okrem toho poslanci neplatia ani lístky na vlak a až do tohto týždňa ani miestenky na povinne miestenkové vlaky InterCity.

Vrátim sa k pánovi poslancovi Kuffovi. To je ten pán poslanec, ktorému vadí nahota v tlači a s kolegom Škripekom ju chcú zakázať aby nepohoršovala slušných ľudí.

Pán poslanec Kuffa, ja vám poviem, čo ma pohoršuje viac než nahota v bulvárnych novinách. Pohoršuje ma keď sa človek, ktorý dostáva od nás plat niekoľko tisíc eur žobroní, aby ho niekto pustil z práce v piatok o 13tej! A keď sa dozvie, že môže odísť kedykoľvek chce, tak mu prekáža len to, že by sa to dozvedeli novinári!

Mám pre vás riešenie - v pondelok sa už do práce v parlamente nevracajte. Veď ak vám práca poslanca nevyhovuje, vzdajte sa mandátu. Nikto vás tam držať nebude.

P.S. Ak sa vzdáte mandátu, zaplatím vám miestenky na pol roka dopredu :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?