Vianočné posolstvo jedného feudálneho starého uja

Autor: Peter S Kováč | 21.12.2012 o 10:51 | Karma článku: 24,60 | Prečítané:  7788x

Ešte aj chvíľu keď si všetci prajeme pokojné a mierumilovné prežitie sviatkov si dovolí pokaziť naša hlava štátu. Viete aké je jeho „vianočné posolstvo"? Prvého januára prepustí na slobodu 500 väzňov. Dúfam, že prezradí, či sa týmto krokom snaží prekonať toho týpka čo pred 2000 rokmi prepustil Barabáša alebo len svojho učiteľa Mečiara, ktorý amnestoval zločincov preventívne.

Pán prezident má na svoje rozhodnutie jednoduché zdôvodnenie. Prvého januára si pripomíname 20. výročie založenia Slovenskej republiky. Nuž a kto iný by si podľa neho na výročie vzniku nášho gorilieho štátu zaslúžil darček ak nie tí, ktorí ho majú presedieť v base.

Podľa každého súdneho človeka by si odmenu zaslúžili práve naopak normálni ľudia, ktorí deň za dňom pomáhajú tvoriť HDP našej krajinky a trpia krivdami vyvolených panákov, ktorí to HDP veselo rozkrádajú - ako napríklad ten čo dodával Gašparovičovcom jabĺčka.

Práve učitelia, zdravotné sestry, stavbári, predavačky, robotníci pri pásoch automobiliek, ale aj malí a strední podnikatelia, pracovníci kadeako sofistikovane nazvaných call centier, junior aj senior manažéri, ktorí sú viac než manažérmi len asistentmi ich jedno-percentných bossov a aj tých niekoľko poctivých a predsa úspešných ľudí v biznise aj kultúre. Tí všetci a mnohí ďalší, ktorých som nespomenul, by si zaslúžili nehynúci obdiv a úctu nielen hlavy štátu, ale všetkých pohlavárov, ktorí si budú pripomínať 20. výročie Slovenska. Upozorňujem, že pre nich nežiadam žiadne darčeky.

Žiadam len hlavu štátu aby nás aspoň v tomto predvianočnom čase zapojila rozum, a svojich poradcov, a skúsili spoločne nájsť jednu jedinú racionálnu a logickú spojitosť medzi oslavou výročia krajiny a prepúšťaním väzňov. A ponížene prosím, ak ju nenájdu, tak nech to kurňa nerobia!

A to, že už niekto niekedy urobil naozaj nestačí.

Mimochodom, keď sa duo Gašparovič-Trubač bude zaklínať, že prepustení nebudú žiadni násilníci a že medzi nimi budú mamičky malých detí a podobne, treba im pripomenúť, že prezident môže udeľovať milosti celý rok. Dokonca tým ani neporušuje ústavu. Lenže Gašparovič z tohtoročných 300 žiadostí vyhovel len dvom ... Jednoducho kým si milosťami nemohol dokazovať aký veľký a silný štátnik je, tak ho osudy mamičiek za mrežami netrápili.

Predvádzanie svojich kompetencií, ako nám to dnes ukazuje prezident republiky, nepatria do modernej krajiny 21.storočia, ale skôr do stredoveku feudálnym mocipánom. Neviem kto prezidenta nahradí keď mu konečne skončí mandát, ale naivne dúfam, že si tieto jurodivé nápady odpustí. Aspoň na Vianoce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?