Ne-obyčajný Kuffa!

Autor: Peter S Kováč | 8.2.2013 o 15:03 | Karma článku: 19,25 | Prečítané:  1409x

Pán poslanec, že vás hanba nefackuje. Tak zarábate si viac ako má 9 z 10 poctivo pracujúcich ľudí, máte nárok na asistenta a kanceláriu. Cestovné neplatíte. Chodíte kade - tade po svete po „služobných cestách" a vy máte aj tak tú drzosť pýtať sa z práce skôr? Ja mať takéhoto podriadeného, tak už by bol na úrade práce.

Pripomeňme si niečo o platoch poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Toto sa o nich píše na webe NR SR:

Plat poslanca je upravený v § 2 ods. 1 a § 29 ods. 1, je to trojnásobok priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok a pre rok 2011 je znížený o 15 %, od 1. 1. 2011 je stanovený na 1899,00 eur a je pre všetkých poslancov rovnaký.

Výška funkčných príplatkov (§ 3) sa nemenila a sú nasledovné:

Predseda NR SR: 497,91 eur

Podpredseda NR SR: 331,94 eur

Predseda výboru NR SR: 165,97 eur

Podpredseda výboru NR SR: 82,99 eur

Paušálne náhrady (§ 4) patria poslancom s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji vo výške 1,8 násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok, od 1. 1. 2011 to je 1 341,00 eur a poslancom s trvalým pobytom mimo Bratislavského kraja vo výške 2,1 násobku priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok, od 1. 1. 2011 to je 1 564,00 eur.

Zdroj: http://www.nrsr.sk/web/?sid=faq

Podľa rozvrhu práce poslancov to vypadá tak, že túto mzdu si zaslúžia za 72 (slovom sedemdesiatdva) rokovacích dní parlamentu. Pri zákonom stanovenej základnej mzde 1899 eur a pri paušálnym náhradám priemerne 1400 eur mesačne si tak za 72 dní v parlamente zarobí v roku 2013 krásnych takmer 40 000 eur!

Okrem toho poslanci neplatia ani lístky na vlak a až do tohto týždňa ani miestenky na povinne miestenkové vlaky InterCity.

Vrátim sa k pánovi poslancovi Kuffovi. To je ten pán poslanec, ktorému vadí nahota v tlači a s kolegom Škripekom ju chcú zakázať aby nepohoršovala slušných ľudí.

Pán poslanec Kuffa, ja vám poviem, čo ma pohoršuje viac než nahota v bulvárnych novinách. Pohoršuje ma keď sa človek, ktorý dostáva od nás plat niekoľko tisíc eur žobroní, aby ho niekto pustil z práce v piatok o 13tej! A keď sa dozvie, že môže odísť kedykoľvek chce, tak mu prekáža len to, že by sa to dozvedeli novinári!

Mám pre vás riešenie - v pondelok sa už do práce v parlamente nevracajte. Veď ak vám práca poslanca nevyhovuje, vzdajte sa mandátu. Nikto vás tam držať nebude.

P.S. Ak sa vzdáte mandátu, zaplatím vám miestenky na pol roka dopredu :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.


Už ste čítali?